KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Balkan Turları

Çıkış Tarihi
BALKAN TURLARI LİSTELENİYOR


SÜRE
TOPLAM FİYAT

Balkan turları


Baklan turları gezi ve doğa severlerin her açıdan ilgisini çeken bir bölge olmaya devam ediyor. Birden fazla ülke, şehir gezmek hem de kısa sürede ve tek bir turda. Katılımcılar için her şartın göz önünde bulundurularak hazırlanmış balkan turlarımız ve farklı seçeneklerimiz ile misafirlerimizi Balkan turları davet ediyoruz. Balkan turları sırasında göreceğiniz her ülke ve şehirde farklı duygulara kapılacaksınız. Bazı şehirlerde Avrupa şehirlerine ve kültürüne olan benzerliği, gezdiğiniz bazı yerlerde ise ülkemizin kültürü, mimarisi, damak tadı ve konuşma diline olan benzerlikleri ile şaşıracaksınız. Peki Balkan turları diğer turlar içinde bu kadar cazip yapan ne? Balkanlar özellikle ülkemizden yurt dışına çıkmak isteyen seyahat severlere büyük avantajlar sunuyor. Yurt dışı seyahatlerinde özellikle vize konusu gezi severleri bazı zamanlarda zorlamakta olduğunu biliyoruz. Balkan turları ile birbirinden özel yerleri gezmek ve balkanların doğasının tadını çıkarmak için gerek duyacağınız şey sadece pasaportunuz.

Peki vizesiz ziyaret edilebilen balkan ülkeleri hangileri?


Vizesiz gidilebilecek Balkan ülkeleri:
• Bosna-Hersek
• Makedonya
• Arnavutluk
• Kosova
• Sırbistan

Balkan turları ile gezilebilen vizesiz giriş yapılabilen bu ülkelerin bir çok turistik açıdan önemli şehirleri var;

Bosna-Hersek’de Saraybosna şehri her noktası ile gezilecek, görülecek noktaları ile dolu bir nokta. Makedonya’da ise Usküp ve çevresi özellikle görülecek noktaların başında geliyor. Arnavutluk'ta ise;Tiran, İşkodra, Akçahisar (Kruje), Elbasan, Sarande, Berat, Durres, Ethem Bey Camii, İskender Bey Heykeli, İşkodra Katedrali, Berat Eski Şehir ve daha bir çok nokta sizi bekliyor. Kosova'da; Klina (Miruşa Şelaleleri), Pec (Peç Patrikhanesi Manastırı, Rugova Kanyonu) Prizren (Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi), Priştine (Kosova Etnografya Müzesi, Gracanica Manastırı), Deçen (Visoki Decani Manastırı) Sırbistan'da gezilecek yerler: Belgrad (Aziz Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Belgrad Katedrali, Belgrad Kalesi), Novi Sad (Petrovaradin Kalesi, Karlofça (Sremski Karlovci), Niš (Niş) (Mediana, Trg Kralja Milana, Kelle Kulesi (Ćele-kula)), Subotica (Trg Republike Belediye Binası, Piraeus Bank, Palic, Trg Republike Sinagog'u), Studenica Manastırı, Gamzigrad, Şeytan’nın Şehri (Đavolja Varoš), Novi Pazar (Sopoćani Manastırı), Đerdap Milli Parkı görülecek yerler arasında.

Balkan turları gezilmesi planlanan şehirlerin, yerlerin ve gün sayısının değişiklik gösterdiği farklı seçenekleri ile siz gezi severleri bekliyor. Balkan turları boyunca Türkçe’ye ne kadar yakın bir dil kullandıklarını hatta ortak kelimeleri duyunca şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Mimari eserleri, kendine has kültürü ile balkan turları size iyi gelecek.

İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.