Alaçatı Ot Festivali Turu Tur Programı

Alaçatı Ot Festivali Turu

Kalkış Yerleri: Optimum Avm Önü, Kızılay Ofis Önü, Milli Kütüphane, Armada Avm Önü, Ümitköy Köprüsü Altı, Koru Sİtesi Anse Önü, Yaşamkent BP önü, Polatlı Shell Benzinlik Önü
Gezilecek Yerler: Çeşme - Alaçatı - Efes Antik Kenti - Şirince
PROGRAM
1 Gün: Ankara`dan hareket

Alaçatı Ot Festivali turu organizasyonumuza özel tur otobüsümüz ile başlıyoruz.

Belirtilen noktalardan hareketimizin ardından güzel bir gece yolculuğuna başlıyoruz. 2 Gün: Çeşme – Alaçatı Ot Festivali

Akşam Ankara’dan hareketimiz sonrası sabah saatlerinde Çeşme’ye varış. Kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyor ve ardından Çeşme’yi gezmeye başlıyoruz. Herkesin hayranlık duyduğu Ege’nin kalbi Çeşme’yi gezerken ünlü sakızlı dondurmanın da tadına bakmadan olmaz. Ardından Cenevizliler tarafından inşa edilen Çeşme kalesini ve Çeşme limanını görüyoruz. Gezimiz esnasında Rus Ortodoks ibadethanesi olarak inşa edilen Aya Haralambos kilisesine de uğruyoruz. Sonrasında ise Alaçatı’ya hareket. Her yıl düzenlenen ot festivali ile ününe ün katan Alaçatı, Çeşitli etkinlikler, kortejler ve şenlikler ile yerli ve yabancı turistlerin en uğrak noktası oluyor. Arnavut kaldırımla dar sokakları, rengarenk evleri ile Alaçatı’yı geziyor ve festivale katılıyoruz. Türkiye’nin en gözde tatil beldesinden biri olan Alaçatı’yı gezerken yel değirmenlerini, Kemalpaşa caddesini ve Alaçatı meydanını geziyoruz. Gün boyu sürecek olan festivale katılım sağladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. (Anemon izmir 4* vb)3 Gün: Efes Antik Kenti – Şirince – Ankara

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Efes Antik Kentine Hareket. Dünyanın yedi harikasından biri olan ve Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan Efes antik kenti, Artemis tapınağının’ da burada olmasından dolayı büyük önem kazanıyor. Bizlerde yılda ortalama 1,5 milyon ziyaretçi ağırlayan Efes’i gezip ardından Şirince’ye doğru hareket ediyoruz. Eski bir Ortodoks köyü olan ve son yıllarda isminden oldukça söz ettiren Şirince’yi gezip ev yapımı özel şarapların tadına bakıp (alışveriş yapabilir) ve en önemlisi kafa dinlemek ve bol oksijenin tadını burada çıkarabilirsiniz. Ardından turumuzu tamamlayıp Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyor ve bir başka tatil küpü turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


alacati-ot-festivaliAlaçatı Ot Festivali Nedir?

Alaçatı ot festivali nedir? sorusunun en kısa cevabı doyasıya eğlencedir. Ege bölgesinin otlarının ülkemize ve Dünyaya tanıtımı amacı ile Çeşme Belediyesi tarafından her yıl düzenlenir. Alaçatı Ot Festivalinde bir çok konserden yarışmaya, eğlenceden müzik ve dansa kadar onlarca farklı heyecanlar bulunuyor. Yılda bir kez düzenlenmesi sebebiyle ayrıca ilgi görüyor. Üstelik her yıl farklı bir tema ile düzenlenmesi geçen yıl katılan misafirleri yeniden cezbetmeyi başarıyor. 2020 yılında Covid-19 salgını sebebiyle zorunlu olarak iptal edilen festivale 2021 yılında daha yoğun bir katılım bekleniyor. Tatil Küpü Alaçatı Ot Festivali turu satışlarını kontenjana bağlı olarak yapıyor. Bu sebeple erken davranmanız sizi daha çok eğlendirecektir. Ödeme seçeneklerimiz arasında havale/eft'nin yanı sıra tüm kredi kartlarına 12 taksit avantajıda bulunuyor. En uygun fiyatlar ile festivale katılın, hatayınızı renklendirin!

 


Alaçatı Ot Festivali Ne Zaman?

Alaçatı ot festivali ne zaman? sorusunun net bir cevabı olmamakla beraber 09 Nisan 2021 tarihinde yapılacağını düşünüyoruz. Pandemi sürecininde biteceğini umarak festival yönetiminden alınan bilgiler nezdinde sizlerle bunu paylaşabiliyoruz. 2021 yılının baharında pandeminin bütün sıkıntı ve streslerini atabileceğiniz muhteşem bir organizasyonu kaçırmamalısınız. Web adresimizde festival tarihinin netleşmesi ile birlikte yeniden paylaşım yapılacaktır.


Alaçatı Ot Festivali 2021

2020 yılının bitişini hep birlikte seviniyoruz. Pandeminin hepimizi eve kapattığı dönemler sona eriyor. Alaçatı Ot Festivali 2021 yılında bu sebeple daha çok talep görüyor. 2021 yılında hepimizin doyasıya gezip eğleneceğini umuyor, aklınıza takılan her türlü soru ve öneriler için telefon kadar yakınınızda olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz.


 DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Özel Tur Araçları İle Ulaşım
 • 1 Gece Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama
 • 2 Sabah Kahvaltısı (1 Otel'de 1 Çeşme'de)
 • 1 Akşam Yemeği
 • Porfesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ören Giriş Ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Otel Ekstraları
   


Kalkış Yerleri
 • OPTİMUM AVM ÖNÜ (21:30)
 • MİLLİ KÜTÜPHANE ÖNÜ (22:35)
 • ARMADA AVM ÖNÜ (22:40)
 • ÜMİTKÖY KÖPRÜSÜ ALTI (22:55)
 • KORU SİTESİ ANSE ÖNÜ (23:00)
 • YAŞAMKENT BP BENZİNLİK ÖNÜ (23:05)
 • POLATLI SHELL BENZİNLİK ÖNÜ (23:50)
Notlar


İptal Şartları

Mst Servİs Ve Turizm Seyahat Organizasyon Taş.Ltd. Şti.
Atatürk Bulvarı 88/7 Kızılay/Ankara TÜRKİYE
0 850 840 11 55


Bu çıktı 04.10.2022 18:52 tarihinde verilmiştir. Mst Servİs Ve Turizm Seyahat Organizasyon Taş.Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.