Eskişehir Çıkışlı Ege'nin Saklı Cennetleri Turu Tur Programı
Kalkış Yerleri: Eskişehir Otogar Önü
Gezilecek Yerler: İzmir, Birgi, Tire, Muğla, Seferihisar, Şirince, Bafa Gölü, Bozüyük, Akyaka Sahili, Azmak Çayı
PROGRAM
1 Gün: Eskişehir'den Hareket

Belitilen noktalardan hareketimiz sonrası güzel bir gece yolculuğu ile Eskişehir Çıkışlı Ege'nin Saklı Cennetleri Turu programımıza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca araç içi sınırsız içecek ikramlarımızdan faydalanabilirsiniz.

(Gece yolculuğumuzda bir kez molamız olacak.)2 Gün: İzmir, Birgi ve Tire Gezileri

Eskişehir çıkışlı Ege turumuza başlamak üzere İzmir'de gözlerimizi açıyoruz. Gezimize başlamadan önce bizler için hazırlanan kahvaltımızı almak üzere restoranımızda yerimizi alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk durak noktamız olan Birgi'ye doğru yol alıyoruz. Birgi'de turumuz süresince rehberimiz sizlere kapsamlı tanıtımlar ile birlikte eşlik edecek. Burada Osmanlı döneminden günümüze ulaşan bir çok medrese, hamam ve anıtı görüp, bu destinasyonlar (Ulu camii, Gazi Umur Bey Anıtı, Çakırağa Konağı, Cami-i Kebir Mahallesi, Demirli Mağaza, Çukur Hamamı) hakkında bilgi alacağız. 

Birgi gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği (opsiyonel) molamız olacak. Öğle yemeğimiz sonrası yönümüzü Tire'ye çevireceğiz. Tire'de gezeceğimiz yerler arasında Kent Tarihi Müzesi bulunuyor. Müze gezimiz ve Tire çarşısında yaptığımız alışveriş molamız sonrasında akşam yemeğimizi almak ve istirahat etmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama: 3 - 4 Yıldızlı ve dengi seçkin oteller


3 Gün: Seferihisar, Sığacık, Şirince ve Bafa Gölü Gezileri

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuzun üçüncü gününe güzel bir başlangıç yapmak üzere Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık'a ulaşacağız. Sığacık sokakları fotoğraf severlerimiz için muhteşem pozlar verecek. Burada verdiğimiz serbest zaman ve gezimiz sonrasında meyve şarapları ile ünlenmiş Şirince'ye doğru yol alacağız.

Şirince gezimizde şarap tadımı ve öğle yemeği molamız olacak. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra tarih kokan Doğanbey köyü'ne yönümüzü çeviriyoruz. Doğanbey köyünde tarihin izlerini capcanlı görecek ve güzel bir yürüyüş yapacağız. Burada uğrayacağımız noktalar Büyük Menderes Deltası Kuş Cenneti ve Dilek Yarım Adası Milli Parkı'dır. Bu noktaları da gezdikten sonra Doğanbey köyü turumuzu sonlandırıp Bir sonraki destinasyonumuz olan Bafa gölü'ne doğru yol alıyoruz.

Bafa gölü turumuzda serbest zamanımız olacak. Bu zaman zarfında göl çevresinde yürüyüş yapabilir ve güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ardınan akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

Konaklama: 3 - 4 Yıldızlı ve dengi seçkin oteller


4 Gün: Stratonikeia Antik Kenti, Bozüyük ve Azmak Çayı Gezileri

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. İlk durak noktamız Stratonikeia Antik Kenti olacak. Bölgenin en ünlü antik kentlerinden biri olan bu bölgeyi gezip bilgilendikten sonra Muğla'nın bir ilçesi Bözüyük'e ulaşacağız. Bozüyük'te bir alışveriş molamız olacak. Bu mola süresince bir çok yöresel ürünü inceleyip satın alma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca öğle yemeği molamızı da Bozüyük'te vereceğiz.

Bozüyük gezimiz sonrasında Akyaka sahiline ulaşacağız. Burada serbest zamanımız olacak. Akyaka sahilinde yürüyüşümüzü yaptıktan sonra turumuzun son destinasyonu olan Azmak Çayı'na ulaşacağız. Bölgenin doğal güzellikleri adeta cennetten bir köşede gezinti yapıyormuş hissini sizlere sunacaktır. Ayrıca Azmak Çayında tekne turu (opsiyonel) yapma fırsatı da bulacaksınız.

Dönüş yolculuğumuzda bir kez mola vereceğiz ve yolculuğumuz boyunca araç içi içecek ikramlarımız devam edecek. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Bir sonraki Tatil Küpü turunda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın. DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Milli Park Girişleri
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortaları
 • İlk Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı
 • 2 Gün Otelde Sabah Kahvaltısı
 • 2 Gün Otelde Akşam Yemeği
 • 2 Gece Seçkin Bölge Otellerinde YP Konaklama
 • Sınırsız Araç İçi İçecek İkramları
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Öğle Yemekleri (Opsiyonel)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel Harcamalar
 • Tekne Turu
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Öğle Yemekleri (Opsiyonel)


Kalkış Yerleri
 • Eskişehir Otogar Önü (03:00)
Notlar


İptal Şartları

Acemali Turizm Seyahat Organizasyon Ltd. Şti.
Atatürk Bulvarı 88/7 Kızılay/Ankara TÜRKİYE
0 850 840 11 55


Bu çıktı 25.06.2022 20:19 tarihinde verilmiştir. Acemali Turizm Seyahat Organizasyon Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.