Çorum Çıkışlı Karadeniz Rüyası Turu Tur Programı

Çorum Çıkışlı Karadeniz Batum Turu

Kalkış Yerleri: Çorum
Gezilecek Yerler: Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Batum, Trabzon
PROGRAM
1 Gün: / Çorum`dan Hareket

Çorum çıkışlı Karadeniz Rüyası turu organizasyonumuza özel tur otobüsümüz ile başlıyoruz.

Belirlediğimiz noktalardan turumuza başlamak için kalkışa geçiyoruz.2 Gün: Boztepe, Giresun, Zigana, Hamsiköy, Maçka, Sümela Manastırı
Sabah saatlerinde araç içi ikramlarımız eşliğinde Ordu’da bulunan Boztepe’ye varıyoruz. Bu noktada Karadeniz manzarası eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz. Karnımızı doyurup enerjimizi aldıktan sonra aracımıza binerek Giresun Kalesi’ni görüyor ve hava durumunun elverişliliğine göre Giresun Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeği vaktinde Akçaabat’a geçerek yemeğimizi alıyoruz. Daha sonrasında Altındere Milli Parkı’nda bulunan Sümela Manastırı’na çıkıyoruz.  Buradan sonra Hamsiköy Sütlacını denemek için Zigana’ya gidiyoruz. Tatlımızıda yedikten sonra akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize geçerek günü sonlandırıyoruz. 
 
 


3 Gün: / Çay Fabrikası, Sürmene Bıçağı, Uzungöl, Yaylarlar Turu

Kahvaltımızın ardından Sürmene’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada ilk önce Çay  Fabrikası’nı gezerek çayın tarihi geçmişini ve sofralarımıza gelen sürecini görüyor ve öğreniyoruz. Çaylarımızı içtikten sonra keskinliği ile ünlü olan Sürmene Bıçağı alışverişi için  Sürmene Bıçakçısı’na uğruyoruz.  Sonrasında  mükemmel fotoğraflar çekinmek için Uzungöl yolunu tutuyoruz. Burada serbest vakit veriyoruz.  Bu vaktin ardından öğle yemeğimi yiyoruz ve isteyen misafirlerimiz ile (extra) yayla turuna gidiyoruz. Yayla turumuzun ardından buluşma noktamıza dönerek günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeğimi ve konaklama için otelimize yol alıyoruz. 
Konaklama: Green suada otel ,Aziziye otel v.b
Extra: Yayla Turu Kişi Başı  Fiyatı 75 TL (Online Satın Alabilirsiniz)

 4 Gün: / Batum, Apsaros Kalesi, Ganoi Köprüsü, Medea Heykeli, Ali Nino Heykeli

Kahvaltımızın sonrasında Batum’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sınır kapısında geçiş işlemlerimizi tamlayarak Gürcistan’a geçiş yapıyoruz. Sınır kapısından kalkışımızın ardından ilk olarak Apsaros Kalesi’ni görüyoruz. Ardından Türkiye topraklarından doğan ve Batum’dan Karadeniz’e dökülen Çoruh Nehri üzerinde bulunan Ganoi Köprüsü’nün üzerinden geçiyoruz. Sonrasında Küçük Botanik Bahçesini geziyoruz. Bu yeşilliğin içinden çıkmamızın ardına şehir merkezine ulaşıyoruz. Burada Medea Heykeli, Meryemana Kadetrali, Orta Camii, Tiyatro Binası, Avrupa Meydanı ve Batum Limanını geziyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeği için buluşuyor ve belirlediğimiz yerde öğle yemeğimizi alıyoruz. Enerjimizi topladıktan sonra Ali ve  Nino heykelini ziyaret ederek seyrediyoruz. Sonra Batum turumuzu burada sonlandırıp sınır kapısına geri dönüyoruz. Ülkeden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklamak için otelimize geri dönüyoruz. 

Konaklama: Green suada otel ,Aziziye otel v.b

NOT : Covid-19 salgını nedeniyle Sarp Sınır Kapısında PCR testi istenmesi durumunda bu program yerini Borçka Karagöl turu programına bırakır. Normal dönemde ekstra ücretli olarak satışa sunulan Borçka Karagöl turu PCR engeli sebebiyle misafirlerimize ücretsiz sunulur.5 Gün: / Fırtına Deresi, Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Zilkale, Ayder Yaylası, Çinçiva, Kaçkar Dağları, Rafting

Kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin’e gitmek üzere yol alıyoruz. Bu noktada bizi bekleyen servislere binerek Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Şenyuva Köyü ve Çat Vadisi’ne bakıyoruz. Ardından Fırtına Konaklarını gezerek Zilkale’ye çıkıyoruz. Zilkale’de yeşil cümbüşüyle fotoğraflar çekiniyoruz. Karadeniz’in en yüksek debisi olan şelalerinden biri olan Palovit Şelalesi’ne çıkıyoruz.  Burada doğayla içiçe vakit geçirebilmeniz için serbest zaman veriyoruz ve ardına Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz ve serbest vakit veriyoruz. Bu serbest vakitte dileyen misafirlerimiz (extra) rafting, zipline gibi etkinlikleri yapabilirler.  Ardından Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Ayder Yaylası’nda Kalegon’u ve Gelin Tülü Şelalesi’ni görüyoruz. Burada geçirdiğimiz vaktin ardından akşam yemeği ve konaklamak için otelimize geri gidiyoruz. 

Konaklama: Green suada otel ,Aziziye otel v.b

 6 Gün: /Tarihi Memişağa Konağı/ Ayasofya Müzesi/ Atatürk Köşkü, Kazaziye Sanatı, Ordu, Fındık Molası, Samsun

Kahvaltımızın ardından Tarihi Memişağa Konağı’na giderek alışveriş yapıyoruz. Burada tarihi, özgün ve yöresel ürünleri görüyoruz. Sonrasında Trabzon’a doğru yola koyuluyoruz. Trabzon’da Ayasofya Müzesini ve Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Ardından Kazaziye Gümüş İşletmeciliği’nin gösterildiği atölyeleri gezerek burada alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeği vakti geldiği için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizin ardından fındık tadımı yapmak için Ordu’ya doğru yola koyuluyoruz. Fındıkları denedikten sonra günümüzü sonlandırıyor ve akşam yemeği ile konaklama için yeni otelimize geçiyoruz.
  
Konaklama: Damla Panaroma Otel v.b.

 7 Gün: / Samsun, Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Amisos Tepesi, Şahinkaya Kanyonu

Kahvaltımızın ardından Onur Anıt`ına gidiyor ve Bandırma Vapuru`nun içini geziyoruz. Balmumu heykelleri görüyoruz. Öğle yemeği almak üzere restorana gidiyoruz. Enerjimizi toplayarak güzel manzarası olan Amisos Tepesi`ne çıkıyoruz. Serbest zaman verip güzel fotoğraflar çekiniyoruz. Ardından Şahinkaya kanyonuna hareket. Altınkaya Baraj göletinin bulunduğu yerde yeralan Şahinkaya olağanüstü bir güzelliğie sahiptir. Burada yapacağımız tekne turu sonrası Çorum Çıkışlı Karadeniz Rüyası Turu organizasyonumuz sonlanıyor ve Çorum`a geri dönmek üzere aracımıza geçiyoruz. Araç içi ikramlarımızla son yolculuğumuzu da yaparak sizlerle bir sonraki Tatil Küpü organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 •  Özel Araçlar ile Ulaşım
 •  5*Gece Seçkin Otellerde Konaklama
 •  6*Sabah Kahvaltısı
 •  5*Akşam Yemeği 
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 •  Seyahat Sigortaları
 •  Milli Park Giriş Ücreti
 •  Programda Belirtilen Geziler
 •  Hamsiköy Sütlacı İkramı
 •  Sümela Minibüs Transferleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 •  Kişisel Harcamalar
 •  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
 •  Yemeklerde Alınan İçecekler
 •  Yurtdışı Çıkış Harcları
 •  Tüm Extra Turlar
 •  Öğle Yemekleri (Seçenekli Hizmet)
 •  Extra Yayla Turları (Seçenekli Hizmet)
 •  Rafting ve Zipline


Kalkış Yerleri
 • ÇORUM OTOGAR (03:00)
Notlar


İptal Şartları

Mst Servİs Ve Turizm Seyahat Organizasyon Taş.Ltd. Şti.
Atatürk Bulvarı 88/7 Kızılay/Ankara TÜRKİYE
0 850 840 11 55


Bu çıktı 13.08.2022 17:34 tarihinde verilmiştir. Mst Servİs Ve Turizm Seyahat Organizasyon Taş.Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.