KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Anadolu Turu


Anadolu Turu

23.10.2022

Anadolu Turu

Anadolu turu Anadoluyu ziyaret ederek doğal ve tarihi güzelliklerini görmek isteyen herkesin ilgisini çekiyor. İlk çağlardan itibaren Anadolu’da Hititler, İyonlar, Urartular, Frigler, Lidyalılar gibi çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

Anadolu topraklarında kurulmuş olan çok sayıda kültür ve imparatorluk, bölge de izlerinin bırakarak bugünkü zengin Anadolu medeniyetinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Anadolu topraklarında kurulan çoğu medeniye dünyaya yön veren bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir.

 Anadolu’da kurulan ilk medeniyet olduğu bilinen Hititler; Kızılırmak Nehri çevresinde yaşamına devam etmiş, bölgenin elverişli şartı sayesinde tarım, hayvancılık ve ticaretle uğraşmıştır. Diğer önemli Anadolu medeniyeti olan olan Frigler, Ankara yakınlarındaki Gordion’u başkent yaparak tarihte yerini almış tarım ve hayvancılıkta ileriye gittikleri yapılan çalışmalarca kanıtlanmıştır.


 Bulunduğu coğrafi konumu, yaşanan farklı jeolojik olaylar sonucu verimli hale gelmiş olan topraklar insan yaşamı için bu iki önemli şartı taşıyan Anadolu toprakları gezegendeki en eski yerleşkeleri barındırmıştır. Bunca zamandır devam eden yaşam serüveni ve uygarlıklar Anadolu’ dan gelmiş geçmiş ve hala keşfedilmeyi beklemektedir.

Anadolu’nun zengin kültürel birikimi mimariden, yemeklere yaşamın içinde harmanlanarak bu günlere taşınmıştır. Eğer bir gezi planı yapacaksanız muhakkak Anadolu’yu kapsamalı ve antik kentleri, açık hava tiyatrolarını , göbekli tepeyi , nemrut dağını, Frig Vadisini ve daha yüzlerce tarihi , doğal ve kültürel güzellikleri görmeli anadolun binlerce yıldır nasıl ayakta kaldığını gözlerinizle şahit olmalısınız. Ayıca kültür tarihi, medeniyet ve inançsal tarihlerinin yanısıra gastronomik bir tarihe de tanıklık yapmış olacak Anadolu medeniyetinin uzun yılar boyunca üst üste eklenerek biriken lezzet kültürünü de tadabileceksiniz. Her duyunuza ayrı ayrı hitap edecek bu muhteşem turun tadını çıkartmak size kalacak.

Anadolu turu boyunca neredeyse her şehir ve ilçede bulunan tarihi kaleleri ziyaret ederek, her şehrin tarihini yaşayarak, köprülerinde yürüyerek, kültür evlerini ziyaret ederek, şehir müzelerini gezerek Anadolu tarihi içinde kaybolabilirsiniz. Milli parkları, koruma altına alınan bir çok alanı gezerek doğal güzelliklerin keyfini sürebilirsiniz.

Anadolu bunca kültürel , doğal zenginliğin yanında bunca zamandır birikmiş ve süregelen tarifleri ile dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan lezzetlere de sahip. Anadolu her karışından kültür fışkırması, onlarca medeniyete ev sahipliği etmiş olan bir beşik olması sebebiyle ziyaretçilerin uğrak yerlerinden olmakta. Her çağ da insanlığın evi olmayı başaran Anadolu uğruna tarih boyunca yüzlerce savaş verilen zengin topraklara sahiptir.

İşte Doğu ve Güneydoğu'nun incisi 8 harika mekân...

Van Kalesi ve Van Gölü ...

Balıklı Göl- Şanlıurfa. ...

Nemrut Dağı Milli Parkı- Adıyaman. ...

Malabadi Köprüsü- Diyarbakır. ...

Zeugma Antik Kenti ve Müzesi- Gaziantep. ...

Dara Harabeleri- Mardin. ...

Veysel Karani Türbesi- Siirt. ...

Taş Köprü- Kars.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Adıyaman her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Her ne kadar Nemrut Dağı ile ünlü olsa da Adıyaman’da gezilecek daha pek çok yer sizleri bekliyor;

Nemrut Dağı

Keleş Konağı

Karakuş Tümülüsü

Cendere Köprüsü

Çelikhan İçmesi

Perre Antik Şehir Mezarlığı

Eski Kahta-Yeni Kale

Palanlı Mağarası

Atatürk Barajı

Adıyaman Müzesi

Oturakçılar Pazarı

Demirciler Pazarı

Gerger Kanyonu

Tuz Hanı

Besni Sugözü

Ulu Camii

Musalla Camii

Sugözü Mesire Alanı

Beşpınar Vadisi Mesire Alanı

Gürlevik Mesire Alanı ziyaret edebilirsiniz.İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.