KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Hizmet Sözleşmesi


YURT İÇİ PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

ACENTA MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ:

• İŞ BU SÖZLEŞME MÜŞTERİNİN EHLİKEYF TURİZM / TATİL KÜPÜ (MST SERVİS VE TURİZM TAŞ.LTD.ŞTİ) OLARAK YUKARIDA BAHSİ GEÇEN HİZMETLERİ SATIN ALMAK İÇİN ONAYLAMASI İLE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK OLUP TARAFLARCA YÜRÜRLÜK TARİHİNİN ONAYLAMA TARİHİ OLACAĞI KABUL EDİLMEKTEDİR.

• BU SÖZLEŞME HİZMETİN MÜŞTERİ TARAFINDAN ALINMASI VE TÜKETİLMESİ YA DA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE İPTALE KONU OLMASI HALİNDE SON BULUR.

• EHLİKEYF TURİZM (MST SERVİS VE TURİZM TAŞ.LTD.ŞTİ) / TATİL KÜPÜ TURİZM BÜNYESİNDE BULUNAN TÜM OTEL VE TUR SATIŞLARI GARANTİLİ KONTENJAN SATIŞIDIR. OTEL SATIŞLARINDA DENİZ MANZARALI ODA GARANTİSİ VERİLMEMEKTEDİR.

• EHLİKEYF TURİZM(MST SERVİS VE TURİZM TAŞ.LTD.ŞTİ)  / TATİL KÜPÜ TURİZM PAKET TURLARDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİ EKSTRA ORGANİZASYONLARINDA ( DİSKO, TEKNE, DOĞA GEZİSİ, KÜLTÜR TURU

İŞ ORTAKLARIYLA OLAN ANLAŞMALARINI VE ÖDEMELERİNİ ÖNCEDEN YAPAR. BU ORGANİZASYONLARIN SATIŞLARI GARANTİLİDİR MÜŞTERİNİN İSTEĞİNE BAĞLI SATIŞ SONRASI İPTAL, İADE, DEĞİŞİKLİK HAKKI KESİNLİKLE YOKTUR.

• EHLİKEYF TURİZM / TATİL KÜPÜ TURİZM MİSAFİRLERE BEYAN ETTİĞİ HERTÜRLÜ HİZMETİ TAM ANLAMIYLA YERİNE GETİRMEKLE YÜKÜMLUDUR. AKSİ DURUMLARDA VERİLEN HİZMET KARŞILIĞI BEDELLERİ İADE EDECEĞİNİ TAAHHÜT EDER.

• SATILAN HİÇBİR ÜRÜNÜN İPTAL İADE VE DEĞİŞİKLİK HAKKI YOKTUR. SADECE MUCBIR DURUMLAR RAPOR KARŞILIĞI İPTAL VE DEĞİŞİKLİK SEBEBİ OLARAK GEÇERLİ OLACAKTIR.

• İŞ BU SÖZLEŞME DE İMZA SAHİBİ MÜŞTERİ, SÖZLEŞMEDE Kİ TÜM ŞARTLARI, BERABERİNDE HİZMETİ SATIN ALAN TARAFLAR ADINA DA ONAYLAMIŞ SAYILIR. İMZA SAHİBİ DIŞINDA Kİ SÖZLEŞME DE ADI GEÇEN TARAFLARIN İTİRAZ HAKKI KESİNLİKLE YOKTUR.

• EHLİKEYF TURİZM / TATİL KÜPÜ TURİZM’İN TUR, OTEL SATIŞI VE ORGANİZASYONLARINDA HERTÜRLÜ DEĞİŞİKLİK HAKKI SAKLIDIR. İŞ BU SÖZLEŞMENİN KURALLARINA UYULMADIĞI TAKDİRDE TURSAB TAHKIM KURULU VE ANKARA İCRA MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.

• İS BU SÖZLEŞME 4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANMIŞTIR.

EHLİKEYF TURİZM / TATİL KÜPÜ TURİZM TUR VE OTEL KONAKLAMA KAYIT SÖZLEŞMESİ’NI OKUYUP ANLADIM. ŞIRKETİNİZDEN ALMAK İSTEDİĞİM HİZMETİN ÖZELLİKLERİNİ, FİYATINI, SAĞLAYICININ TÜM ERİŞİM BİLGİLERİNİ, ÖDEME DETAYVE SEÇENEKLERİNİ TAM VE EKSİKSİZ OLARAK ÖĞRENDİĞİMİ

VE BU KONUDA TAM BİLGİLENDİRİLDİĞİMİ TÜM KURALLARI İLE KABUL EDİYORUM.

ULAŞIM BİLGİLERİ

**** Ulaşım bilgilerini bir gün önce acentenizden teyit ettirmeniz gerekmektedir. ****

EK HİZMETLER

1- TARAFLAR

Yukarıda rezervasyon detayları belirtilen tüketiciler adına ANKARA - adresinde ikamet eden tüketici ile seyahat acentası EHLİKEYF TURİZM / TATİL KÜPÜ TURİZM arasında bir paket tur sözleşmesi imzalanmıştır. İş Bu Sözleşmede Yazılı Olmayan Hususlarda 1618 S.K. Ve Buna Bağlı Olarak Çıkarılan Yönetmelikler, Tüzük Ve Genelgeler Tebliğ ve Çizelgeler, 2634 S.K. IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon Hükümleri Uluslararası özel ve resmi sözleşmeleri Tatbik Olunacaktır. Bundan sonra EHLİKEYF TURİZM / TATİL KÜPÜ TURİZM acente olarak anılacaktır.

2- ÖDEMELER

A - Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i. bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir* bedelinin %35’i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

B - İndirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür.

C - özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin, hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı 2/A maddesi ile aynıdır.

3- İPTAL VE DEVİR

A - Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

B - Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelini' %35 ini. 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acenta'ya ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

C - Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kala yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar Ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75 ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acenta'ya ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

D - Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ile iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35'ini Acenta'ya ödemeyi kabul eder.

E - Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

F – Tüketicinin tur başlangıcını kaçırdığı hizmetin herhangi bir ücret iadesini alamaz.

G - Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

4- GENEL HÜKÜMLER

A - Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla mükelleftir.

B - Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; Tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde. Bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2 si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acente tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acente, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

C - Acente taahhüt ettiği hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3. kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dâhilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Ankara Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve hizmet esnasında tüketiciye verilen ek ve /veya alternatif düzenlemeler ile de telafi, yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerin tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

D - Tüketici, rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

E - Tüketicinin, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle rezervasyonu sonlandırması halinde, Acente yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde hizmeti alıp kullanmış olur.

F - Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranma borcudur.

G – Tüketicinin şikâyetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikâyetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

H - Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici (ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerinin bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acentenin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır.

I - Yabancı ülke girişlerinde, giriş izni yetkisi o ülkenin pasaport polisine aittir ve herhangi bir geçerli neden göstermeksizin vize olsun olmasın, ülkeye giriş izni vermeyebilir. Bu durumdan sorumlu acente tutulamaz ve doğacak her türlü zarardan müşteri sorumludur.

J - 1618 sayılı yasanın 12 maddesi uyarınca; paket tur hizmeti satın alındığı takdirde paket turun eksik ya da hiç verilememesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

K - Tüketici dilerse paket tur ve/veya konaklama hizmeti başlamadan evvel: kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalayabilir.

L - İş bu sözleşme de imza sahibi müşteri, sözleşmede ki tüm şartları, beraberinde hizmeti satın alan taraflar adına da onaylamış sayılır. imza sahibi dışında ki sözleşme de adı geçen tarafların itiraz hakkı kesinlikle yoktur.

M – EHLİKEYF TURİZM / TATİL KÜPÜ TURİZM tur, otel satışı ve organizasyonlarında her türlü değişiklik hakkına saklıdır. İş bu sözleşmenin kurallarına uyulmadığı takdirde TÜRSAB tahkim kurulu ve Ankara icra mahkemeleri yetkilidir.

N – Acenta’nın Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB ANKARA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

O- Ulaşımlı ve konaklamalı turlar için 5571 sayılı Kanun ile değişik 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu çerçevesinde, seyahat acentalarının yaptırmak zorunda olduğu iflas, ayıplı ve eksik hizmeti de içeren zorunlu seyahat sigorta poliçesinin bir nüshası müşteri tarafına verilmiştir, müşteri bunu sözleşmeye attığı imza karşılığında aldığını teyid eder.


SÖZLEŞMEYİ OKUDUM.

BİR SURETİNİ TESLİM ALDIM.


Tüketici ve katılımcılar adına

İSİM SOYADI:

Adres:

Telefon:

E-mail:

İmza

Belgeyi Tanzim ve imza Eden Seyahat Acentesi Yetkilisi

Adres: Atatürk Bulvarı 88/7 Kızılay/Ankara

Telefon: 0 312 911 45 45

Fax:0 850 840 11 55

E-mail: [email protected]
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.