KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Ankara Çıkışlı Günübirlik İstanbul Turu


Ankara Çıkışlı Günübirlik İstanbul Turları

Ankara Çıkışlı Günübirlik İstanbul Turu ile İstanbul ile tanışacak, bu kaosun kendi içinde düzenini kurduğu şehrin hayatına şaşıracaksınız. Şehir sanki nefes alıyor, yaşıyor ve hep bir telaşı varmış duygusuna kapılacaksınız. İstanbul tarihi, coğrafi konumu ile dünyanın gözlerini hep üzerinde hissetmiş hem ilgiden şımarmış, bir o kadar da yaralı mahsun bir şehir aslında. Her noktasında ayrı bir her noktasın da başka bir hikayeye sahip. Şehre adım attığınız andan itibaren binlerce yıldır hayatta olduğunu, farklı milletlere başkentlik yapmış olduğunu, yaşanmışlıkları ile hissedeceksiniz. Uğruna şiirler yazılmış, şarkılar bestelenmiş, savaşlar kazılmış kaybedilmiş İstanbul’ u görür görmez nedenini anlayacaksınız. Şehrin yaşayan her milletten, inanılan her dinden izlerini hala sokaklarında taşıyor. Ankara çıkışlı günübirlik İstanbul turu boyunca gördüğünüz her nokta sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracak. Şehir tam anlamı ile bir tarih serüveni. Dünyanın en ünlü kitaplarına konu olmuş Yerebatan sarnıcının gizemli dünyasına adım atabilir, haliç surlarının Bizans dönemine uzanan tarihini izleyebilir, hisarları gezebilirsiniz. Şehirde saymakla bitmeyecek, gezmekle tükenmeyecek birçok nokta var dini mabetler, kıyıda köşe de tarihi şekerlemeciler kahveciler, renkli merdivenleri ile diğer caddelere açılan dar sokaklar. İstanbul için bir değil yüzlerce gün gerek elbette, fakat bir günde de şehrin simge noktalarını görmek, gezmek de mümkün.


Ankara Çıkışlı Günübirlik İstanbul Turu sizlere unutamayacağınız anılar vadediyor. Galata kulesinde Hazerfen Ahmet Çelebiyi düşlemeyi, büyük Ayasofya dan daha yaşlı olmasına rağmen gölge de kalmış küçük Ayasofya’yı gezmeyi ihmal etmeyin. İstanbul denilince akla ilk olarak kalabalık gelse de şehri özel yapan binlerce yıldır bambaşka kültürlere, insanlara yuva olmasıdır. Belki de bu yüzden bunca kalabalığa sırtını dönmek yerine onların telaşına katılmıştır. Öyle bir şehir düşünün ki şehrin bir millet tarafından fetih edilmesi çağ kapatıyor yeni bir çağ açıyor. Bununla birlikte yepyeni bir kültür yelpazesi oluşmaya başlıyor. Dini mabetlerin bazıları 1000 yıllık bu camiler geçmişte kilise olarak kullanılan daha sonra camiye çevrilmiş yapılar genellikle. Gün doğumunun da, batımının da ayrı güzel olduğu şehirde harika bir gün geçirecek ve şehrin imza noktalarını sizin için yaptığımız planlama ile tam hakkını vererek gezebileceksiniz. Her yaşayan kültürün bir iz bıraktığı mutfağından da yeni tatlar alacaksınız.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.