KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Ankara Çıkışlı Günübirlik Yedigöller Turu


Ankara Çıkışlı Yedigöller Turu boyunca hayran kalacağınız yerler ile karşılaşacaksınız. Her ne kadar Yedigöller’in adı geçince insan sarının her tonun keyfini sürebileceği sonbahar ilk akla gelen mevsim olsa da , bu fikrin aksine bölge her mevsim ziyaretçilerine farklı duygu ve deneyimler yaşatmaya hazır.

Yedigöller milli parkına Ankara dan günübirlik ziyarete gidecek olanlar Bolu iline bağlı olup 1965 yılında koruma altına alınmış bu bölgeye hayran kalacaklar. Doğanın en güzel yüzünün bize göz kırptığı bu özel yerde lezzetli bir kahvaltı sonrası uzun yürüyüş yollarında keyifle yürümek ziyaretçileri en cezbeden noktalar arasında bulunuyor.


Yedigöller’de muhteşem fotoğraflar çekip manzarayı kendi gözünüzden ölümsüzleştirebilir ve burada yaşadığınız anları kendinize hatırlatacak hatıralar oluşturabilirsiniz. 236 adet bitki, 100’den fazla da kuş türünü ağırlayan bu yer ziyaretçilerini her mevsim ağırlamak için beklemekte.

Yedigöller milli parkı adını bölgede bulunan 7 adet gölden alıyor. Bu göller; Büyükgöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl ve Serin göl ve İnce göldür bu göllerin her biri birbirine bağlı olması alanın özel olmasını pekiştirmekte, eşsiz manzaralarla karşılaşmanızı sağlamakta.

Ankara çıkışlı günübirlik yedigöller turu sizi mest edecek manzaralarla seyir teraslarından buluşturuyor. Bölgede bir çok seyir terası bulunuyor bu terasların bazılarında ise iki göl manzarası aynı anda görülmesi ile karşılaşıyorsunuz. Örneğin Kapankaya seyir terasından Büyükgöl ve Nazlıgöl görülüyor eşsiz manzarası ile keyifli dakikalar yaşatıyor.

Anıtçam ise sizi 500 yaşındaki yaşlı gövdesi ile selamlıyor. Ziyaret sırasında nefes alan ve nefes olan bu yaşayan tarih ile tanışma fırsatı bulabiliyorsunuz. Bölge deki 7 gölün de birbirine bağlı olması sebebiyle bir çok şelale mevcut. Yedigöller şelalesi ise bölgede görmeniz gereken en önemli doğa harikalarından biri, şelale Nazlıgöl ve Deringöl arasında akan bu şelaleyi ziyaret eden ziyaretçiler ilgisini çekmeyi başarıyor.

Sonbahar dışında da her dönem ziyaretçilerin uğrak noktası olmayı başaran Yedigöller ev sahipliği yaptığı bitki türleri, kuş türleri, doğası , göl manzaralarının yanında seyir tepelerinde bulunan çay evleri ile sizi manzaraya karşı bir bardak sıcak çay içmeye davet ediyor.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.