KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu


Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu boyunca karşılaştığınız her manzara sizi bir masal diyarından başka bir masal diyarına götürecek. Sabahın ilk ışıkları ile gökyüzüne yükselen balonlar ile karşılaştığınız andan itibaren bambaşka bir dünya ile karşılaşacaksınız.

Kapadokya bölgesinin tarihi o kadar eski ki; bölgenin 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lavların küllerinden meydana gelen yumuşak tabakaların uzun zaman içinde doğal yollarla aşınması ile oluştuğu bilinmekte. Yılın bütün dönemlerinde sadece yerli değil yabancı bir çok ziyaretçinin de akınına uğrayan bölge 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde ki yerini de almıştır.

İlk yaşamın izlerinin Paleolitik dönemden başladığı bölge bir çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış. Bölgede karşılaştığınız her detay sizi bu konuda mest edecek. Hititler’den sonra zamanla bölge Hristiyanlık dininin merkezlerinden birine dönüştü bunun sebebi ise yer altı şehirleriydi.


Hristiyanlığın yasak olduğu dönemlerde Hristiyanlık dinine mensup kişiler adeta bir sığınak olmuştur. Bölgenin şaşırtıcı özelliklerinden biri ise peri bacaları bölgenin simgesi olan bu peri bacaların içlerini insanlar oymuş ve kendilerine ev, sığınak yapmışlar. Sadece peri bacaları değil elbet yeraltı şehirleri, mağara ve tüneller bölgede oldukça yoğun ve insanların yaşamlarını sürdürdükleri alanları, orada yaşamış insanlar için yuvayı simgeliyor.

Peri bacaları bölgenin doğa harikası ve bu bacalar üzerinde süzülen masalsı manzaranın kaynağı balonlar simgeleşmiş halde tabi ki bu yadsınamaz bir gerçek lakin bölgede yapılacak birçok aktivite var, deneyimlenmeyi bekleyen birçok tecrübe var, Güllüdere vadisinde dolunay yürüyüşü gecenin en güzel halini size hediye ederken, tarihi Hititlerden günümüze kadar uzanan çömlek yapımının halen sürdüğü atölyeler sizlere yepyeni ve eşsiz bir deneyim sunmaya hazır bekliyor.

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu ziyaret edenlere doğa harikası peri bacaları ile sizi büyülemeyi bekliyor. Tabi ki bölge de bacaları oluşturan volkanik hareketlerden etkilenmesi nedeniyle oldukça verimli topraklar var bu verimli topraklarda yetişen üzümleri tatmak içinse mevsiminde ziyaret edebilmeniz gerekiyor. Eğer mevsiminde orada olursanız verimli topraklara kurulmuş üzüm bağlarını ve bağ bozumlarına şahit olabilirsiniz.

Bölge de etrafa bakarken adeta zaman yolculuğuna çıkacaksınız belki balonların süzülüşlerine yükselişlerine renk cümbüşüne şahit olurken kahvaltınızı edecek ve bu anı bir fotoğraf ile ölümsüzleştireceksiniz. Bu masalsı yerde öyle efsaneler var ki dilden dile dolaşan eğer şansınız varsa bir çömlek atölyesinde kille kendinizi bütünleştirip kendinize küçük bir çömlek yapmayı denerken, yöre halkının ağzından bu efsaneleri dinleyebilirsiniz. Güneşin doğuşu, güneşin son ışık süzmelerinin gökyüzünü terk edişinin ardından, gecesi ve günün her saatinde apayrı seyirlikleri, etkinlik ve keyifleri olan bu yerin ruhuyla karışabilirsiniz.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.