KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Ankara'da Günübirlik Gezilecek Yerler


Ankara'da günübirlik Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Ankara’da Günübirlik Gezilecek yerler denince akla elbet ilk gelen yer Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını da içinde barındıran bir yer olan Anıtkabir. Şehrin farklı noktalarından görülebilen bu büyülü, hüzünlü, gururlu yer Anıttepe’nin üzerinde bulunuyor. Anıtkabir de ziyaretçiler ;Aslanlı Yol ,İstiklal Kulesi ,Barış Parkı ,Anıt Bloku ,Tören Meydanı ,Mozole Bölümü ,Atatürk Müzesi ,Heykeller Bölümü ,Hürriyet Kulesi ,Zafer Kulesi ,Barış Kulesi ,23 Nisan Kulesi ,Mozole ,İsmet İnönü Lahdi ,Mezar Odası kısımlarını ziyaret edebiliyor.

Ankara’ da günübirlik gezilecek yerler listesi oldukça uzun şehrin hem tarihinin eski olması hem de başkent olması, birçok sosyal alanı barındırması ve yakınlarında ki doğal güzellikleri ile uzayıp gidiyor liste. Eğer şehir merkezini gezmek istiyorsanız en büyük kolaylık bir ulaşım aracına ihtiyaç duymadan bir çok önemli yeri görebilme şansınız olması oluyor. PTT Pul Müzesi, İkinci ve Birinci Meclis, Ziraat Bankası Müzesi’ nin etrafında bulunduğu Ulus meydanın dan gezmeye başlayabilir. Şehrin hiçbir yerde hissetmediğiniz anlamlandıramasanız da size farklı hissettiren dokusunda kaybolmaya başlayabilirsiniz.


Tabi ki şehirde ilk yapılacaklar listesinin başında Ankara simidini tatmak geliyor. Bunlar dışında şehrin simgesi olan ve Ankara’da günübirlik gezilebilecek bazı yerler şöyle; içinde Atatürk Evi Müzesi ,Müze ve Sergi Salonu ,Devlet Mezarlığı ,Saat Kulesi ve Piknik Alanı da bulunan Atatürk Orman Çiftliği. Şehrin tarihinin çok eski olması nedeni ile şehrin farklı noktalarında birçok müze de bulunuyor, Kuğulu Park, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara’da bulunan göller, Pembe Köşk, Kocatepe Camii, Gardion Antik Kenti, Harikalar Diyarı Parkı, Hamamönü, Ankara Kalesi ve çevresi ziyaretçilerine farklı duygular yaşatan ve doğası tarihi ile görülmeyi bekleyen onlarca yerden sadece birkaçı. Ankara şehri ilk gördüğünüz an da sizlere çok ciddi gelebilir hava da bir ağırlık var diye düşündürebilir lakin şehrin içine girdiğinizde bir anda sizi içine çeken sizinle bütünleşen tarafını keşfettiğinizde şehre, dokusuna, güzelliklerine, yöresel lezzetlerine bayılacaksınız.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.