KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Davraz Kayak Turu


Davraz Kayak Turu

23.10.2022

Davraz Kayak Turu

Davraz kayak turu ister milli bir kayakçı ister kaymaktan bihaber olan biri olan fark etmeksizin her seviyeye uygun pistleri ile güzel vakit geçirmeye davet ediyor. Güllerin, kiraz ve elma bahçelerinin şehri olan Isparta’ya bağlı bir ilçe olan Davraz kış sporları ve kar severlere mükemmel bir deneyim sunuyor. Toros dağlarına bağlı olan Davraz dağı kovada ve Eğirdir Gölü üzerinde uzanıyor, Akdenizin en büyük dağlarından biri olan Davraz dağı kış sporları severlere imkan sağlıyor.


Davrazın eşsiz doğasının içine kapılmışken Eğirdir Göl manzaralı kayak yapmak ta oldukça keyif vermekte. Kayak için pist 4 bölgeden oluşuyor farklı yüksekliklerde olan bu pistlerin her birinin deneyimi farklı bir his veriyor. Bu pistlerde sıcak çay kahve eşliğinde kar manzarasının göz kamaştırıcı beyazlığında seyre dalmak için kafeler de bulunuyor.

Kayak yapmak tamam peki ya kayak yapmayanlar ne yapacak derseniz tabi ki kayak yapmayacak olan misafirler içinde bir çok etkinlik yapılabilir bölge, kışın karlı geçtiği bölgelerde ikonikleşmiş olan karda sucuk ekmek en başında geliyor bu listenin, ben sucuk ekmek istemem derseniz de kar üzerinde muhteşem bir piknik yapabilirsiniz. Alanda ziyaretçiler için salıncaklar da mevcut bu salıncaklarda sallanarak hem yüksekliğin keyfini çıkarabilir hem de fotoğraf çekilebilirsiniz. Ziplinea binebilir adrenalini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Kar motoru ile safariye de çıkabilir, Kayak & snowboard dersi alabilir veya kızak yapabilirsiniz.

Davraz kayak turu kış mevsiminin keyfini sürmeyi sevenlerin vazgeçilmezi olmuş durumda. Özellikle aralık ve mayıs ayları arasında beyaz örtünün keyfini sürmek, kış sporlarını deneyimlemek isteyenler için ya da ben kaymak istemem ama ailemle kızak yaparım yumuşak beyazlığın keyfinin çıkarırım diyenleri tüm güzellikleri ile bekliyor. Genel olarak kış aylarında kayak nedeni ile uğrak noktası olsa da Davraz her mevsimde keşfedilmeye hazır noktaları ile harika tabiatı ile tercih ediliyor.

Davraz Kayak Merkezi Hangi dağda?

Davraz Dağı-Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi, Isparta il merkezinin 26 km güneydoğusunda bulunmaktadır. 17.02.1995 tarihinde Turizm Merkezi olarak ilan edilmiştir. En yakın yerleşim yeri olan Çobanisa Köyü'ne 8 km uzaklıktadır. Kayak Merkezi, Kulovası Yaylasında Davraz Dağı'nın kuzey yamacında yer almaktadır.

Davraz Kayak Merkezinde ne yapılır?

Kayak pistlerinin rakımı, mevcut mekanik tesislerle ulaşılabilen 1650 m ile 2344 m arasında değişmektedir. Davraz'ın pistleri, amatör veya profesyonel tüm kayakçılara kuzey disiplini, alp disiplini, tur kayağı ve snowboard yapma imkanı sunmaktadır. Kayak Merkezinde toplam 14 pist bulunmaktadır.

Davraz Kayak Merkezi ne zaman açılır?

Davraz Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor? Davraz kayak sezonu 20 Aralıkta açılmaktadır. 20 Aralıkta açılan kayak sezonu 10 Mart tarihine kadar ziyaretçi kabul etmektedir.İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.