KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Eskişehir Günübirlik Tur


Eskişehir Günübirlik Tur da karşılaştığınız her şey için bir günün yettiğine şaşıracak şehrin simgeleri ile buluştuğunuz için pişman olmayacaksınız. Eskişehir bölgenin en gelişmiş ve kalabalık şehri olması, kentin en işlek meydanının ortasından akan porsuk çayı, tarihe damga vurmuş birçok kişinin balmumu heykellerinin sergilendiği balmumu müzesi, masal şatosu ve daha onlarcası sizi içine çekecek bu şehre aşık olacaksınız.

Odunpazarı’nda bulunan rengarenk evlerin bulunduğu caddelerde kendinizi renklere teslim edeceksiniz. Şehirde bulunan 3 üniversitenin sağladığı genç nüfusunda etkisiyle şehrin dinamikliğine şaşıp kalmaya hazır olun. Öyle bir şehir ki plajı var ama denize kıyısı yok nasıl mı? Kentparkta sizi bekleyen sürprize hazır olun ülkemizin ilk yapay plajı sizi bekliyor.


Odunpazarı’na geri dönecek olursak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yerini almış olan Osmanlı mimarisini ve dokusunu koruyan evlerle dolu bir alan. Şehrin simgelerinden olan lüle taşından yapılmış hediyeliklerin satıldığı bir çok küçük mağaza da burada bulunuyor.

Kentin ilk yerleşim yeri olduğu bilinen ve milattan önce 1400’lü yıllara tarihi uzanan Odunpazarı’nda Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Balmumu Heykeller Müzesi, Modern Müze, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Şelale Park, Osmanlı Evi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi gibi yerleri de ziyaret edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Eskişehir günübirlik turu sırasında kente Venedik havası veren porsuk çayında gondol turu da yapmak seçenekler arasında. Adalar bölgesi diye adlandırılan ve porsuk çayının iki yakasına yayılan alan gerçek adalardan oluşmuyor lakin şehrin en hareketli noktası sıralamasında başı çekeceği kesin. Sıra sıra dizilmiş kafe restoranların bulunduğu bu bölge de sıkça karşınıza çıkan kitapçılara da uğrayabilir porsuk çayına karşı kahvenizi yudumlarken okuyacağınız bir kitap satın alabilirsiniz.

Şehrin geniş bir alana yayılmış genç bir Bilim, Sanat ve Kültür Parkı da var parkın geçmişi uzun yıllara dayanmasa da çoktan farklı bir isim edinmiş bile Sazova Parkı olarak biliniyor bu park. Parkın içinde her yaştan ziyaretçiyi cezbedecek farklı alanlar var Eti su altı dünyasında bir çok farklı deniz canlısını görebilme imkanı bulacak, uzay ve bilim evlerinde yeni deneyimler yaşayacaksınız. Parkın farklı bir çok alanı var hayvanat bahçesi, masal şatosu da bunlardan sadece bir kaçı. Parkı ikiye bölen bir cadde mevcut bu cadde üzerinde satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar ve atıştırmalık alabileceğiniz büfeler bulunuyor.

Kısacası şehir tarihi ve kültürel açıdan zenginleri ile sizi davet ediyor ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Eskişehir’ e gitmişken tabi ki şehrin en gözde lezzeti çiböreği de tadabilir ve yöreye özgü bir çok farklı tadı da deneme şansı bulabilirsiniz. Son olarak şehirde ziyaretinizi bekleyen bir nokta var oda Devrim arabası evet şehirden ayrılmadan TÜRASAŞ Devrim Arabaları Müzesi’ ni de ziyaret edebilirsiniz. Eskişehir’i yaşamak için şehir sizi bekliyor.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.