KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Gap Turu


Gap Turu

23.10.2022

Gap Turu

23.10.2022

Gap Turu

Gap turu farklı bir tatil yapmak yeni kültürlerle tanışmayı severler için ilk tercihlerden biri olmakta. Halen gün yüzüne çıkmaya devam eden gizemli tarihi ziyaretçilere çok farklı bir deneyim sunuyor. Tur boyunca karşılaştığınız şehirler ve bu şehirlerin sizde bıraktığı izlere sizde çok şaşıracaksınız.

Mezopotamya olarak bilinen Anadolu toprakları nerdeyse tüm insanlık medeniyetlerine farklı dönemlerde ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin kültür izlerinin bir kısmını günümüze taşımayı başarmıştır. Bu muhteşem tarihin geçtiği her medeniyetten farklı kalıntıların hayatın her noktasında karşı karşıya kalınabilen Gap bölgesi Gap turu sayesinde bölgenin en güzel noktaları ziyaretçiler tarafından keşfedile bilinir hale geliyor.


Gap turu sayesinde son yıllarda turizm amaçlı bölgeye geziler artmıştır. Bu artış bölgeye ekonomik katkılarda sağlamıştır. Bölge de gezilecek yerler araştırıldığında Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Mardin ve Antakya şehirleri, buralardaki farklı dönemlere, milletlerin ve inanışların izlerini taşıyan tarihi yerler gezilip yeni bir coğrafya ile bağ kurulmuş olunuyor.

 Bölge de konaklama sırasında otantik mimariler içinde, bölgeye has lezzetler ziyaretçiler ile buluşuyor. Tur süresince sizde yöre haklının sıcaklığı ile , Hasankeyf, Nemrut Dağı gibi dünya kültür mirası listesindeki ören yerlerini görecek çok güzel anılar biriktirecek ve çok özel bir tatil yaşamış olacaksınız. Ayrıca sıra gecelerine katılıp mideniz bayram ederken kulaklarınızın da pası silinmiş olacak.

Turunuza devam ederken UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan birçok alanı 10.000 yıllık mozaikleri, tarihi eserleri gezerken yeni lezzetler tadacak ve bölgeye hayran kalacaksınız. Tur boyunca gezilecek yerleri gördükçe bu geziye doymadığınızı fark edip dönmek istemeyeceksiniz. Yerel kültüründen etkileneceğiniz bölgenin tüm şehirlerinden tarihi çarşılardan sevdikleriniz ve kendiniz için hediyelikler alabilir, bu eski çarşılarda kendinizden geçeceksiniz.

El yapımı yemeniler, bakırlar, özel el dokuması halı ve kilimler, ipek kumaşlar ve daha nicesi sizleri bekliyor olacak. Her ne alırsanız alın bu çarşıdan, evinize götürdüğünüzde gözünüze iliştikçe bu coğrafya da geçirdiğiniz eşsiz anları hatırlayacaksınız. Yörenin kültürünü tanımak isteyen ziyaretçileri bekleyen bölge tarihi ve doğal güzellikleri ile gelenleri kucaklamaya devam ediyor.

GAP turu için en uygun zaman?

Bahar ayları GAP turları için en uygun zaman olacaktır. Çünkü Güneydoğu'nun sıcakları sizi bunaltabilir, o yüzden Mayıs ayı ve Haziran ayı başları en keyifli zamanıdır.

Doğu Turu nereye gidilir?

İşte Doğu ve Güneydoğu'nun incisi 10 harika mekân.

Van Kalesi ve Van Gölü.

Balıklı Göl- Şanlıurfa.

Nemrut Dağı Milli Parkı- Adıyaman.

Malabadi Köprüsü- Diyarbakır.

Zeugma Antik Kenti ve Müzesi- Gaziantep.

Dara Harabeleri- Mardin.

Veysel Karani Türbesi- Siirt. İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.