KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Günübirlik İstanbul Turu


Günübirlik İstanbul Turu

Günübirlik İstanbul turu ile neredeyse 8500 yıllık tarihi keşfedin. İmparatorluklara ev sahipliği yapmış, günümüze kadar bu imparatorlukların izlerini sokaklarında, binalarında, ibadethanelerinde saklamış dünyanın en önemli şehirlerinden olan İstanbul sizinle tanışmak için bekliyor.

Yıl içinde farklı kültürlerden yerli ve yabancı milyonlarca yeni ziyaretçi ağırlayan şehrin önemi hem coğrafi konumundan hem de barındırdığı farklı kültürlere köprü görevi görmesinden geliyor. Yılın her mevsimi ayrı bir dokusu ile sizi çağıran günümüz Türkiye döneminden önce de birçok imparatorluğa başkentlik yapmış bir kültür beşiğinde yapılacak olan geziler, günübirlik İstanbul turları ülkemizin farklı bölgelerinden gelen ziyaretçiler için tercih sebebi oluyor.


Şehri iki yana ayırmış boğazın güzelliği Napolyon’un ‘Eğer dünya tek bir devlet olsaydı başkenti İstanbul olurdu’ sözünün anlamını kavramamızı sağlıyor. Sık bilinen tarihi ile genelde Bizans dönemi ile hatırlansa da İstanbul, Bizans döneminden çok öncede önemli bir şehirdi. M.Ö 7. Yüzyılda İstanbul da bir koloni kuran kral Byzas, bir şehir devleti kralı idi ve Byzantion / Byzantium adını taşıyan bir şehir kurdu bu şehir bugün Anadolu yakası Kadıköy’ün olduğu bölgede kuruldu. Ardından Konstantin kral olması ile şehrin önemi artar adı artık Konstantinopolis dir ve başkenttir.

 Zaman geçtikçe birçok denemeden sonra 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in fethi ile Osmanlı topraklarına katılır ve artık Osmanlının başkentidir. Cumhuriyetin ilanına kadar adı Konstantinopolis olarak anılmaya devam eden batı ve doğunun kültürler ve ekonomik köprüsünün ismi 1929 yılından sonra bugünkü adı olan İstanbul’u alır. Bu kadar uzun bir tarihi olan ve günümüzde hala yeni yapılan çalışmalarla tarihi gittikçe derinleşen İstanbul’da görülmeye gezilmeye değer izler hala korunmaya devam etmekte.

Günübirlik İstanbul turu ile şehrin en güzel, görülmeye değer yerleri ziyaretçilere tanıtılarak tarihi bir yolculuk yaşatılmaktadır. Sadece tarihi ile değil doğal güzellikleri ile de şehir ziyaretçilerine çok özel duygular yaşatmakta. Şehir UNESCO tarafından korunma altına alınan pek çok yapı ve alan barındırıyor. Uzun yaşamı boyunca İstanbul iki büyük imparatorluğa ve iki dine ev sahipliği yapması nedeni ile her köşesinde bir iz bulmak mümkün hale geliyor. Bu sebeple İslam ve Ortodoks Hıristiyanlığa ait en önemli mabetleride şehrin sokaklarında karşılaşma şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca galata kulesi, Kız kulesi gibi şehrin sembollerini görerek, martı seslerinin eşsiz ahengini dinleyerek farklı diyarlara da yolculuk yapma imkanı size sunuluyor.

İstanbul'da Gezilecek Tarihi Yerler

Ayasofya. İstanbul'un gözbebeği Tarihi Yarımada'yı gezmeye başlamak için en doğru yer Ayasofya Cami.

2. Topkapı Sarayı

3. Kapalı Çarşı (Grand Bazaar)

4. Bozdoğan Su Kemeri.

5. Yerebatan Sarnıcı

6. Çemberlitaş

7. Galata Kulesi.

8. Ahrida Sinagogu.

9. Taksim Meydanı İstanbul denildiğinde ilk akla gelen noktalardan biri, İstanbul'un simgesi haline dönüşmüş Taksim Meydanı.

10. Galata.

11. Kapalıçarşı

12. Sultanahmet Meydanı

13. Topkapı Sarayı

14. Gülhane Parkı

15. Süleymaniye Camii

İstanbul'a Yakın Hafta Sonu Gezilecek En Doğal Yerler

1 – MAŞUKİYE, İSTANBULDERE.

2 – KIRKPINAR, SAPANCA GÖLÜ

3 – POLONEZKÖY.

4 – ŞİLE SAKLIGÖL.

5 – AĞVA.

6 – BÜYÜKADA.

7 – BURGAZADA.

8 – ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI, KOCAELİ
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.