KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Günübirlik Konya Turu


Günübirlik Konya Turu

Günübirlik Konya Turu ile Türkiye’nin yüz ölçümü en büyük şehrini ziyaret edebilir. Barındırdığı tarihi, geleneksel ve kültürel zenginliklerle tanışabilirsiniz. Ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden olan Konya, Anadolu Selçukluları’na ve Karamanoğulları’na başkentlik yapmıştır. Elbet Konya denildiği anda akla ilk olarak Hz. Mevlana gelmektedir. Hz. Mevlana türbesi bu şehirde olup yılın her zamanı yerli yabancı turistlerin ziyaret noktalarındandır. Tabi bunun yanında geniş bir lezzet listesi de var Konya’nın; Etli ekmek, Mevlana Böreği, Recai Böreği, Konya Pilavı, Bamya Çorbası, Fırın Kebabı ve Tirit gibi bir çok yöresel lezzeti de tadabilirsiniz şehirde. Konya’da gezip görülecek yerler listesi oldukça uzun bu yerlerden bir kaçı;

• Mevlana Celaleddin Rumi Türbesi,

• Şems-i Tebrizi Camii ve Türbesi, Aziziye Camii,

• Alaaddin Tepesi, Karatay Medresesi

• Çini Eserler Müzesi,

• Eşrefoğlu Camii,

• Kilistra Antik Kenti,

• Çatalhöyük Neolitik Kenti,

• Meram Bağları,

• İnce Minerali Medrese,

• Sille ve Beyşehir Gölü


Günübirlik Konya turu ziyaretçlerine gezi boyunca benzersiz zaman geçirerek tarihi dokusunun içine kaybolacağınız bir tur vadetmekte. Tarihi güzelliklerinin yanında farklı deneyimlerde sunmuyor değil ; son yıllarda en önemli simgelerinden biri hali gelerek ziyaretçilerin uğrak noktaları haline gelmiş olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi.

Geniş bir alana yayılmış olan bahçe Şehirde yer almakta içinde birbirinden farklı kelebekler, kuşlar ve farklı çeşit bitkileri inceleme fırsatı sunmakta. Konya turu sırasında görülebilecek ve sizi farklı bir atmosfere davet eden yerde Ecdat parkı Osmanlı mimarisinin etkilerini izleyebileceğiniz park, yapay göl etrafında kurulmuştur gölün çevresindeki surların ardında Osmanlı evleri şeklinde inşa edilmiş dükkanlar da çevrili.

Bir tarih yolculuğuna çıkabileceğiniz bu parkta çay kahve içebilir yada sevdikleriniz, kendiniz için hediyelikler alabilirsiniz. Şehir ülkemizin yüz ölçümü en büyük şehri olarak bilinse de sizi Kyoto Japon Bahçesi ile Japonya ile de tanıştırabilmekte. Kısacası Konya tarihi önemi ve mimari güzellikleri yanında Hz. Mevlana, Nasrettin hoca, Meke Krater Gölü, Kızören Obruğu, Tarihi Sille Sokakları, Çatalhöyük, lale bahçeleri, Bilim Merkezi, Ecdad Parkı, Kyoto Japon Bahçesi, Meram Bağları, cami ve medreseleri ile kültürel bir haz şehri. Yöresel lezzetleri ile de ziyaretçilerin yüzünü güldürüyor.

Konya Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

Mevlana Müzesi.Tarihi Yerler

1. Tarih Müzeleri.

2. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi.

3. Sille Köyü 640. Merkezi ve İlgi Çekici Noktalar.

4. Aziziye Camisi.

5. Konyanüma Panorama. Özel Müzeler • Tarih Müzeleri.

6. Tuz Gölü

7. Meram Bağları

8. Konya Bilim Merkezi.İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.