KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Günübirlik Yedigöller Turu


Günübirlik Yedigöller Turu ve Fiyatları


Günübirlik Yedigöller turu ile her mevsimin doğa nasıl güzel renklendiğine şahit olacaksınız. Tur boyunca farklı doğal güzellikler ile karşılaşacak, karşınıza çıkan her güzelliğe hayran kalacaksınız. Yedigöller; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olmak üzere 7 gölden oluşan bir bölgedir. Bölgede bulunan seyir tepelerinden manzaraları izleme şansı bulacaksınız. Koruma altında olan Yedigöller milli parkı içinde kalan köyyeri bölgesinde Bizans dönemi kalıntılarını görebilirsiniz. Hafta sonu için kısa bir kaçamağı hak ettiğinizi düşünüyorsanız ve yorgunluğunuzu doğa da dindirmeyi sevenlerdenseniz günübirlik Yedigöller turu tam da sizin için.Günübirlik Yedigöller turu ile bölgenin ekolojik özellikleri nedeniyle sahip olduğu zengin bitki florasını da göreceksiniz. Zambak, sıklamen ve orkide dahil 236 farklı tür bitkiye ev sahipliği yapan bölge ülkemizde bulunan en özel doğal ormana sahiptir. Göğe uzanan ağaçlar altında özel bitki türlerini izleyerek doğa yürüyüşleri yapacaksınız. Bölge yaban hayatı açısından da ilgi çekmektedir; kurt, dağ kedisi, sansar başta olmak üzere farklı hayvan türlerine ve 100 den fazla kuş türünün barındığı bölge doğa severlerin ilgisini çekmektedir. Aslında Yedigöller için gezilecek belli başlı yerler sıralansa da bölgenin tamamı bir doğa harikası ve her noktası da görülecek yerler sıralamasında zirvededir.Günübirlik Yedigöller turu bölgeye ziyaretiniz sırasında bölgede bulunan 1380 m. yükseltideki “Kapankaya Tepesi” Manzara Seyir Yerine çıkılarak gölleri ve vadideki eşsiz doğayı tepeden izleyebilirsiniz. Yedigöller milli parkında ayrıca; “Anıt Ağaç ve Pisagor Ağacı” gülen kayalar, şelaleler, dilek çeşmesi ve geyik üretme istasyonu da görebilirsiniz. Genel olarak park sonbahar aylarında ki görsel şöleni ile nam salmış olsa da bölge de her mevsim görülecek özel güzellikler mevcuttur.


Güzel bir kahvaltıdan sonra bol oksijeni içinize çekerken bölgede yürüyüş yaptığınızda, tanışmak için geç kaldığınızı düşüneceksiniz. Yedigöller ziyaretinizin ardından birileri yeryüzündeki cennet dediğinde aklınıza gelen ilk yer burası olacak. Doğanın gücüne, her rengi nasıl güzel taşıdığına ve aslında suyun olduğu yerde nasıl bir hayat var ettiğine şahit olacaksınız. Günlük hayatın karmasından, şehrin gri havasından, binaların ve arabaların üzerinizde yarattığı yorgunluktan bir günlüğüne uzaklaşmak için bir şans olan günübirlik yedigöller turu ile dinlenecek, arınacak ve doğadan kopmak istemeyeceksiniz.İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.