KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

İstanbul Gezisi


İstanbul Gezisi

12.01.2023

İstanbul Gezisi

12.01.2023

İSTANBUL GEZİSİ İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkentidir. Bu nedenle İstanbul, turizm açısından oldukça popüler bir yerdir ve yılın herhangi bir döneminde ziyaret edilebilir.

İstanbul gezisinde ziyaret edilebilecek çok sayıda tarihi yapı vardır, bunların başlıcaları şunlardır:

Ayasofya: Bu muhteşem bina, Bizans İmparatorluğu döneminde yapılmış ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu'na bağlı bir cami olarak kullanılmıştır. Ayasofya, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır ve İstanbul'un en ünlü simgelerinden biridir.


Topkapı Sarayı: Bu saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olan İstanbul'da yer almaktadır ve Osmanlı padişahlarının yönetim merkezi olmuştur. İstanbul geziniz de Saray, odasını, bahçesini ve müzelerini gezme imkânı sunar

Galata Kulesi: Bu kule İstanbul geziniz de size, şehrin panoramik manzarasını seyredebileceğiniz bir terası bulunmaktadır ve aynı zamanda İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin de yer aldığı bir bölgededir.


Yerebatan Sarnıcı: Bu Sarnıç, İstanbul'un Tarihi Yarımada bölgesinde yer almaktadır ve İstanbul gezinizi yaparken yüzme imkânı bulabilirsiniz.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Sultanahmet Meydanı, İstanbul Boğazı, Grand Bazaar

Bu yerlerin yanı sıra İstanbul geziniz de tarihi yapıların yanı sıra modern alışveriş merkezleri, parklar, plajlar ve çok sayıda turistik yer de bulunmaktadır.

Ankara İstanbul Gezi Turları

Ankara ve İstanbul Türkiye'nin iki büyük şehridir. Ankara-İstanbul gezi turları, iki şehir arasında dolaşan ve yol boyunca çeşitli cazibe merkezlerini ziyaret eden bir tura çıkmak mümkün. Böyle bir turda olası bazı duraklar arasında Ankara'daki Anıtkabir türbesi, İstanbul'daki Ayasofya ve Sultanahmet Camii ve çevredeki diğer tarihi, kültürel ve doğal yerler sayılabilir. Turun uzunluğu ve özellikleri, tur operatörüne ve seçilen pakete bağlı olacaktır. Seyahat ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi karşılayan farklı tur seçeneklerini dikkatlice araştırmak ve karşılaştırmak her zaman iyi bir fikirdir.

Ankara Çıkışlı İstanbul Adalar Turu

(Ankara'dan İstanbul Adalar Turu), Ankara şehrinden yola çıkan ve ziyaretçilerini İstanbul açıklarında Marmara Denizi'nde bulunan adalara götüren bir turdur. Prens Adaları olarak da bilinen adalar, hem turistler hem de yerel halk için popüler bir destinasyon olan dokuz adadan oluşan bir gruptur.

Ankara çıkışlı İstanbul Adalar turunda adalara İstanbul'dan feribotla ulaşılabilir ve adalara rehberli turlar düzenleyen birkaç şirket vardır. Tur tipik olarak adalardaki kiliseler, manastırlar ve konaklar gibi tarihi ve kültürel alanlara yapılan ziyaretlerin yanı sıra yüzme, güneşlenme ve bisiklete binme gibi rekreasyonel aktivitelerin keyfini çıkarma fırsatlarını içerir. Adalar, çam ormanları ve kumsalları ile doğal güzellikleriyle de tanınırlar.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.