KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Kapadokya Balon Turu


Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu, Türkiye'nin merkezindeki Kapadokya bölgesinde popüler bir aktivitedir. Bölge, binlerce yıl boyunca erozyonla oluşan uzun, koni biçimli kaya oluşumları olan "peri bacaları" da dahil olmak üzere benzersiz jeolojik oluşumlarıyla tanınır. Kapadokya aynı zamanda bir sıcak hava balonu turuyla ziyaret edilebilecek çok sayıda yer altı şehrine ve antik kaya kiliselerine de ev sahipliği yapmaktadır.


Kapadokya'da balon turu sırasında bölgenin muhteşem manzarasını eşsiz bir perspektiften görme fırsatı bulacaksınız. Kapadokya balon turları genellikle sabahın erken saatlerinde veya öğleden sonra geç saatlerde, rüzgarların sakin ve havanın daha soğuk olduğu zamanlarda yapılır. Balonlar, sizi bölgenin inişli çıkışlı tepeleri ve vadileri üzerinde uçuracak deneyimli pilotlar tarafından işletilmektedir. Kapadokya'da sıcak hava balon turları popüler bir turizm faaliyetidir ve bir dizi tur operatöründen temin edilebilir. Özellikle yoğun turizm sezonunda turlar genellikle tamamen dolu olduğundan, önceden rezervasyon yapılması önerilir.


Ürgüp Balon Fiyatları

2023 sezonu için Ürgüp Balon Turu fiyatı yaklaşık kişi başı 190 Euro civarındadır. Verilen hizmet kalitesi ve talep yoğunluğuna göre rakamlar ay ay değişkenlik gösterebiliyor. Biraz pahalı ancak almaya değer. Fiyat içerisinde özel araçlar ile otelinizden alma ve tur bitiminde otelinize bırakma, uçuş öncesi kahvaltılık atıştırmalıklar, yaklaşık 1 saatlik balon turu, tur sonrası şampanya/alkolsüz içecek ile kutlama, hatıra olarak size özel uçuş sertifikası ve sigorta dahil oluyor.


Ürgüp atv turu veya arazi aracı turu, arazide veya engebeli arazide atv sürmeyi içeren bir tür rehberli turdur. Kapadokya'nın kayalık ve engebeli arazisinin Ürgüp atv turları için ideal bir yer olduğu Ürgüp de dahil olmak üzere birçok turistik destinasyonda popüler bir aktivitedir. Bu turlar genellikle küçük gruplar halinde yapılır ve tarihi ya da kültürel mekanlarda molaların yanı sıra bölgenin doğal güzelliklerinin tadını çıkarma fırsatlarını da içerebilir. Bazı turlar, yürüyüş veya sıcak hava balonu gezileri gibi diğer etkinlikleri de içerebilir. 2022 yılı için atv turu fiyatları 1 saati : 250 tl, 2 saati 350 tl olarak belirlenmiştir. Ancak Ürgüp atv Tur fiyatları, seçtiğiniz tura, sezona, yoğunluğa ve rezervasyon tarihine göre değişebilmektedir. Bunun için güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için lütfen iletişime geçiniz.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.