KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Kapadokya Erciyes Turu


Kapadokya Erciyes Turu

Kapadokya Erciyes turu ziyaretçilerine hem tarihi dokusu hem yöresel lezzetleri hem de heybeti karşısında kendine hayran bırakan Erciyes dağının cazibesine kapılmaya imkan sağlıyor. Kayserinin en büyük turizm merkezi olan Erciyes kayak merkezi muhteşem pistleri ile kış sporları severleri kucaklıyor. Tabi ki sadece kayak değil kayserinin en meşhur lezzetleri de gezinin önemli noktaları. Mantı, yağlama, sucuk ve pastırma derken kayseri de damağınız lezzete doyacak, ruhunuz şehrin merkezinde bulunan kalesi, yer altı çarşısı başta olmak üzere gezinin zevkini hissedecek.


Erciyes dağının beyaz örtüsü üstünde olmazsa olmaz karda sucuk ekmek ile lezzetli bir mola vereceksiniz. Şehrin dokusu içinde kaybolmak için eski kayseri evlerinin olduğu sokaklar da mimarinin keyfini çıkaracaksınız.

Şehrin her noktasında karşınıza çıkan kültürel zenginliklere hayran kalacaksınız. Şehrin etrafında da bir çok doğa harikası ile karşılaşma şansına sahip olabilirsiniz. Koruma altına alınmış alanlar, şelaleler, vadiler, göller Erciyes turu için kayak yapmayı bilmiyorum diye üzülmenize gerek yok isterseniz orada eğitimini alıp öğrenebileceğiniz gibi ben bu işe bulaşmadan kızak yapıp eğlenmek istiyorum derseniz bu hizmette mevcut. Kızakla kaymak istediğiniz noktaya ulaşmak için teleferikle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Sadece kızakta değil kapalı teleferik ile Erciyesin zirvesine ulaşıp kendinize eşsiz bir an ve manzara da hediye edebilirsiniz.

Kapadokya Erciyes turu sırasında UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer alan ilk yaşamın izlerini taşıyan Kapadokya da peri bacaları üstünden süzülen balonların renk cümbüşü arasında Kapadokya sabahının keyfini çıkarabilirsiniz. Yörenin efsanelerini dinleyebilir, çömlek atölyelerini gezebilir, yer altı şehirlerini gezerken tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Neredeyse devam eden yaşamın her döneminden izlere sahip olan bölge de farklı medeniyetlerden izler görmenin kültürel hazzını hissedebilirsiniz.

Bir dönem insanlığın evi olmuş mağaraları gezebilirsiniz. Kapadokya bölgesi vadileri ile de eşsiz bir güzellik sunuyor ziyaretçiler;

• Kapadokya Zelve Vadisi,

• Güllüdere Vadisi,

• Göreme Kızılçukur Vadisi,

• Ürgüp Pembe Vadi,

• Kapadokya Dervent Hayal Vadisi,

• Kapadokya Üzengi Vadisi,

• Meskendir Vadisi,

• Balkanderesi Vadisini

ziyaret edip yürüyüşler yapabiliyor.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.