KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Kapadokya Turu


Kapadokya Turu

27.10.2022

Kapadokya Turu

27.10.2022

Kapadokya Turu

Kapadokya turu boyunca sabahları gökyüzünde beliren, peri bacaları üstünde süzülen yüzlerce renk renk balonlar gün doğumuna eşlik ederken sanki dünya da değil de bir masal diyarındaymış gibi hissedeceksiniz. Yozgat, Kayseri, Niğde ve Aksaray a komşu olan bu bölgenin 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıktığı bilinmektedir.

Yıl boyunca yerli yabancı binlerce turisti ağırlayan Kapadokya UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yerini 1985 yılında almıştır. Tarihi açıdan ilk yaşam izleri Paleolitik dönemden başlıyor. Bir dönem Hititler’in yaşadığı zamanla Hristiyanlığın merkezlerinden birine dönüşmüştür. Bir çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan bölgedeki yeraltı şehirleri, peri bacaları ve mağaralar, Hristiyanlığın yasak olduğu Roma İmparatorluğu döneminde, bölgedeki Hristiyanlar için bir sığınak işlevi görüyor.


Peri bacaları bölgenin en öne çıkan doğa harikası olarak bilinse de bölge de, yer altı şehirleri, mağara ve tüneller binlerce yıl önce yaşamış insanların evlerini simgeliyor. Tabi sadece bunlarda değil kendini dünyaya tanıtmış bu zengin bölge de yapılacak farklı birçok aktivite, deneyimlenmeyi bekleyen birçok tecrübe var, güllüdere vadisinde dolunay yürüyüşü gecenin en güzel hanini gözlerinizin önüne sererken, Hititlerden günümüze kadar uzanan tarihi ile çömlek yapımı sizlere yepyeni ve eşsiz bir deneyim sunacak. Ayrıca bu emek kokan çömleklerin içinde yapılan yöreye özgü birçok lezzet bulunmakta. Toprak ve kil aromalı bu yemeklerle adeta özünüze döneceksiniz.

Kapadokya turu ziyaretçilerine doğal yollarla oluşmuş olsalar da insanların içlerini oyarak kendilerine yuva yaptıkları doğa harikası peri bacaları ile sizi büyülerken, aynı zamanda bir zaman yolculuğuna çıkaracak sabahın ilk ışıkları ile gökyüzünde süzülen balonlar etrafınızdayken harika fotoğraflar çekerek Kapadokya da yaşadığınız en güzel anları ölümsüzleştireceksiniz.

Bölge peri bacalarında oluşumunda rol oynayan volkanik hareketler sayesinde aynı özellikleri taşıyan verimli topraklara da sahip eğer mevsimine rast gelebilirseniz muhteşem üzüm bağlarının, bağ bozumunu da görebilirsiniz. Öyle büyülü masalsı bir bölge ki şansınız varsa efsaneleri yörenin halkından dinleyebilir gün batımı, gün doğumu, gecesi, gündüzü günün her saatinde apayrı seyirlikleri, etkinlik ve keyifleri olan bu yerin ruhuyla karışabilirsiniz.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.