KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Karadeniz Turu


Karadeniz Turu

24.10.2022

Karadeniz Turu

24.10.2022

Karadeniz Turu

Karadeniz turu ülkemizin en özel noktalarını ziyaret etmek isteyen herkesin ilgisini çekmektedir. Coğrafi güzellikleri, sıcakkanlı halkı, ülkemizin farklı birçok noktasında olduğu gibi kültürel zenginlikleri ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken, ziyaret edilmek istenilen bir bölge Karadeniz bölgesi. Eşsiz bozulmamış doğası ile ziyaret etmeyi düşüp araştırmaya girişenleri görselleri ile davet eden Karadeniz bölgesi geniş bir alandır.


Leziz yemekleri damakları şenlendirirken her durak noktasında bol oksijeni ciğerlerinize doldurup hafızalarınızdan silinmeyecek manzaralar vadetmekte. Yayları, dereleri, mağaraları, köprüleri, farklı birçok kültüre ait mimari eserleri derken saymakla bitmeyen bu güzellikleri, ormanla kaplı dağlardan esen temiz esintileri ile Karadeniz adeta ziyaretçilerine farklı bir gezendeymiş hissi veriyor.
 Her şehrinin farklı bir havası, her şehrin bambaşka güzelliklere sahip olduğu bölge de karşılaşacağınız her şey size bambaşka duygular yaşatacak. Trabzon Sümela manastırı, Vazelon Manastırı, Rize de Ayder Yaylası ve Şenyuva Köprüsü başta olmak üzere bölge de bulunan her şehrin birbirinden farklı kültürü, birbirinden farklı tarihi ve doğal güzellikleri bulunmaktadır.

Karadeniz turu boyunca sizi adeta içine çeken, sizinle bütünleşen şelaleleri, taş köprüleri, dereleri, Kaçkar Dağları da bölgeden geri dönmek istemenize engel olacak özelliklerinden. Karadeniz turu içerisinde yapılabilecekler listesi çok genişken macera severleri de etkileyecek birçok yapılabilir etkinlik var.

Zeblin, Fırtına Vadisinde Rafting, dağ tırmanışı bunlardan sadece bir kaçı. Sevmeyenin olmadığı, muhabbete ortak en sevdiğimiz içecek, çayın yetiştiği topraklar olan Karadeniz bölgesine gittiğinizde hem çay bahçelerini görüp hem de mis gibi dumanı üstünde yerinde çay da içebilirsiniz. Ayrıca fındık üretiminin başkenti olan bu güzide bölgede fındıktan yapılmış birçok çeşit tatları deneme imkanı da bulacaksınız. Karadeniz sizi hem doğası, hem sıcak kanlı haklı, enfes yemekleri, gezmekle bitmeyen doğal güzellikleri, muhteşem tarihi mimarisi ve daha bir çok özelliği ile kendisine bağlayacaktır.

KARADENİZ BÖLGESİNDE EN İYİ GEZİLECEK YERLER ; 


 • Abant Gölü 
 • Su Oluşumları 
 • Ulusal Parklar.
 • Atatürk Köşkü
 • Tarihi Yerler.
 • şahinkaya kanyonu
 • Kanyonlar.
 • Sümela Manastırı 
 • Gölcük Tabiat Parkı 
 • Gölcük Gölü 
 • Bandırma Vapuru Müzesi. 
 • Kuzalan Şelalesi. Şelaleler.
Türkiye’nin güzel tabiatının ve tarihinin en yoğun olduğu bölgelerden biri kuşkusuz Karadeniz Bölgesi’dir. Karadeniz’de gezilecek yerler dendiği zaman gerek yeşil doğasıyla gerekse tarihi yapıları ile misafirlerine oldukça kaliteli ve nostaljik anılar kazandırmaktadır. Karadeniz gezileri genel kapsamda tüm Karadeniz Bölgesi’ni kapsayabileceği gibi aynı zamanda belirli alanlarını kapsayan gezi imkanlarını da sunmaktadır. Doğu Karadeniz’in doğası ve tarihi, Orta Karadeniz’in kültürel mirası ve doğası, Batı Karadeniz’in eski sokakları, şelaleleri ve daha nice güzellikleri ile ayrı ayrı geziler yapılmakta, sizler için oldukça keyifli, bilgilendirici ve doyurucu seyahat seçenekleri sunmaktadır.


İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.