KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Maşukiye Sapanca Turu


Maşukiye Sapanca Gezilecek Yerler


Maşukiye Spanca turu sizleri hem doğaya hem de enfes lezzetlere davet ediyor. Maşukiye 1800 lü yıllarda kurulmuş bir çerkez köyü o dönemlerde adı Voçbe Hable iken Osmanlı döneminde aşıkların gözden uzak vakit geçirmek istedikleri bir yer haline gelmesiyle günümüzdeki adını almıştır. Osmanlının mimarisinin izlerine hayranlıkla daldığımız bölge de çerkez mutfağı sayesinde leziz tatlarla da karşılaşacaksınız. Bölge doğal güzellikleri ve bozulmamış doğası ile muhteşem detaylar barındırırken elbette çok yakınında bulunan Sapanca gölünü de ziyaret edeceksiniz. Sapanca gölü birçok kaynaktan beslenen, maşukiye ye de kıyısı bulunan bir tatlı su gölü. Tıpkı maşukiye gibi sapanca dada sizi doğal güzellikler karşılamakta. Göl kıyısında yapılacak keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Sakinlik sizin için bir yaşam tarzı ise, sessizlik size huzur veriyorsa ya da günlük hayatta ki karmaşadan sıkıldıysanız kısa bir molaya ihtiyacınız varsa maşukiye sapanca turu tam size göre.Maşukiye sapanca turu ile bölge de var olan göl kenarında konumlanmış kafelerde kahve içecek, akarsuların kenarında güzel bir yemek yiyebileceksiniz. Eğer sizde doğa gezilerini seviyorsanız ve bozulmamış doğalarla tanışmak istiyorsanız, maşukiye sapanca turu sizi bekliyor. Bölge doğasının en güzel yanlarından biri de yayları olarak ön plana çıkmakta. Sapanca bölgesinde bir çok yayla var, büyüklü küçüklü bu yaylalar görülmeye değer manzaralar sunmakta. Bölge de birde özel bir alan var ki buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Cevap elbet ‘Ormanya’ kartepenin eteklerine inşa edilmiş bu tabiat parkının ziyarete açık birçok noktası bulunmakta. Özellikle çocuklar için farklı yaş grupları için hazırlanmış noktalar bulunuyor; hayvanat bahçesi ve doğa okulu sadece bu yerlerden ikisi. Çocuklarınıza miras para, ev ve iyi bir gelecek hediye etmek için ne kadar çalıştığınızı biliyoruz.Bazen unuttuğumuz şey ise eğer doğayla olan savaşımıza devam edersek ve bu savaşımızı kazanırsak aslında ne kadar kaybedeceğimiz. İstediğiniz kadar paranız olsun en güzel mesleğe sahip olun doğa yoksa, doğal yaşam alanları bozulduysa yaşam da zamanla yok olacaktır. Bu sebeplerle çocuklarınızı doğa ile buluşturmak için özel bir yer Ormanya. Sadece çocuklar için değil alan içinde yetişkinler içinde farklı bir çok aktiveler mevcut. Kartepe de kayak, zipline, kalabalık gruplar içinse paintball bunlardan bir kaçı.

Maşukiye sapanca turu sizleri doğayla buluşturacak, aynı zamanda şehirden uzakta dinlendirecek, yeni lezzetler tattıracak. Hepsine ek olarak tüm bunlar deneyimli bir ekip tarafından planlanacak sizlere ise sadece maşukiye sapanca turu boyunca keyifli vakit geçirmek kalacak.İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.