KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

Sapanca Maşukiye Turu


Sapanca Maşukiye turu siz değerli ziyaretçilerine Sapanca gölünün etrafını çeviren ormanın bol oksijenini ve doğasını, adının tam anlamı aşıklar diyarı olan Maşukiye’nin benzersiz atmosferinde bir gezintiye, unutamayacağız detaylara davet ediyor. Kocaeli Kartepe ilçesine bağlı olan Maşukiye Kartepe’nin eteklerinin manzarası karşısında mest olacaksınız.

İsmini aşık olan kimse anlamına gelen maşuktan alan bu yer size bambaşka duygular yaşatıp, doğasına hayran bırakacak. Cumhuriyet Dönemi’nin ilk kadın belediye başkanı ve ilk kadın subayının çıktığı bu şirin belde her adımda sizi kendisine hayran bırakmayı başaracak. Maşukiye aşıklar köyü olup, doğası ile cezbedici olduğu kadar doğal lezzetleri ile de sizi baştan çıkarmaya hazır.


Şelalelerle çevrili olan Maşukiye leziz kahvaltıları, buz gibi şelalelerde kurulmuş tesislerde yüzerek büyüyen alabalıklarının enfes tadı damağınızda kalacak. Sapanca Maşukiye turu boyunca yeşilin her tonunda kaybolacak, muhteşem bir kahvaltı ile başladığınız bir sabahtan sonra göl kenarında bisiklet sürebilir, Sapanca gölünde kanoya binebilir, ATV ye binerek adrenaline doyabilir doğa da yapacağınız uzun yürüyüşler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Muhteşem fotoğrafların adresi olan bu bölge de tur boyunca yaşadığımız anın kanıtı olarak cebimize kar kalan muhteşem ölümsüz anılar biriktirebilirsiniz. Sapanca Maşukiye turu her yaş için uygun aktiviteler sunan bir alanı kapsıyor. Kartepe kayak merkezinden , tarihi camilerine, doğa severler için uzun doğa yürüyüşlerine, adrenalin severler için ATV turlarından, ben gittiğim yerde yemek isterim arkadaş diyenler için enfes yemeklerine , doğal ve vahşi yaşamın korunması temeli ile hizmet veren Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon merkezini de içinde barındıran Ormanya ya kadar bir çok seçenek var.

Ormanya Doğal Yaşam Parkının ziyarete açık 5 bölümü bulunuyor. Ormanya Doğal Yaşam Parkı içinde doğa ve yaban hayatı ile ilgili bilgi edinebilir, hayvanat bahçesini, botanik parkını gezebilir, uzun bir yürüyüş yapabilrsiniz. Tabi ki buraya gitmişken tatlı mı tatlı mimarisi ile simgeleşmiş Hobbit evlerinin bulunduğu alanı da gezmeyi es geçmemek lazım.
İLETİŞİM

[email protected]
+90(312) 911 45 45
Kızılay Mahallesi Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı 88/7 Kat:4 Çankaya/Ankara
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.